Open/Close Menu Zrób badanie kleszcza aby wykluczyć możliwość zachorowania na boreliozę oraz inne choroby przenoszone przez kleszcze

Diagnostyka boreliozy

Diagnostyka boreliozy bywa procesem niezwykle złożonym. Badania przeprowadzane w celu wykrycia boreliozy często nie dają jednoznacznych rezultatów. Wystarczy wspomnieć, że standardowo stosowane do wykrywania boreliozy badanie Elisa ma tylko około 30-50% skuteczności, zaś test Western Blot niewiele większą skuteczność.

W celu wykluczenia zakażenia można wykonać badanie kleszcza metodą PCR REAL TIME. Jest to nowoczesne badanie genetyczne, które pozwala na wykrycie materiału genetycznego organizmów chorobotwórczych w tym boreliozy, anaplazmozy, kleszczowego zapalenia mózgu, babeszjozy, bartonelli. Metoda ta jest przede wszystkim bardzo skuteczna, bowiem w przeciwieństwie do tradycyjnych badań wykonywanych z krwi pacjenta, daje blisko 100% pewności. Kolejną zaletą tej metody diagnostyki boreliozy jest szybkość, bowiem można je wykonać w dowolnym czasie po ukąszeniu kleszcza, dzięki czemu możemy bardzo szybko odkryć istniejące ryzyko i podjąć odpowiednie leczenie. Jest to także metoda diagnostyki nieinwazyjna, bowiem nie wymaga pobierania krwi od pacjenta. Pozwala uniknąć długotrwałego i ciężkiego, niepotrzebnego leczenia antybiotykami.

Tę metodę diagnostyczną stosuje Laboratorium Blumed. Badanie można wykonać w laboratoriumnajdującym się  we Wrocławskim Parku Technologicznym. Badanie to pozwala na wykluczenie zarażenia boreliozą przez badanego kleszcza.

You can place your call out box text here

CategoryUncategorized

Ogólnopolskie Biuro Obsługi        71 757 54 64