Lato z książka

Idzie lato, a wraz z nim odwieczne pytanie wielu rodziców: Co zrobić, aby dzieci się nie nudziły? Można się bawić, układać puzzle czy urządzać spacery. Owszem. Ale może coś bardziej edukacyjnego? Tak, tak już skończył się rok szkolny i przedszkolaki tez mają wakacje, więc po co męczyć je książkami? No właśnie może czas zmienić nastawienie i nie ‘’męczyć’’ dzieci książkami, ale zaszczepić w nich miłość do czytania już od najmłodszych lat. Pokażmy im, że książki są lekarstwem na całe zło, że z książki płynie nauka, ale także zabawa. Przecież bajki to nie tylko telewizja. Bajki to przede wszystkim książeczki, do których dziecko może sięgnąć o każdej porze dnia, a nawet nocy. To od nas – rodziców – zależy czy dziecko książki pokocha, czy będzie je traktowało jako przykry obowiązek.

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci

 

Mając na uwadze to mądre polskie przysłowie, już dziś zaopatrz się w serię fantastycznych książeczek z ulubionym bohaterem swojego dziecka. Pokaż, że lato z lekturą to czas spędzony nie tylko na przyjemności, ale także na nauce. Świetnym pomysłem są książeczki z Peppą w roli głównej. Zastanawiasz się być może, kim jest wspomniana wcześniej Peppa? Jest to mała urocza, rezolutna świnka, która mieszka z Mamą Świnką, Tatą Świnką oraz braciszkiem Georgem w domku na wzgórzu. Świnka Peppa uczęszcza – tak jak Twoje dziecko – do przedszkola. Świnka Peppa ma mnóstwo fantastycznych przygód. Przeżywa również wiele sytuacji z życia codziennego, które na pewno spotykają także Ciebie i Twoje dziecko. Możecie więc razem z Peppą bawić się, uczyć, cieszyć, a jak trzeba to radzić sobie z małymi kłopotami. Książeczki o Peppie to wspaniała alternatywa na mały upominek, lub całkiem fajny prezent gdy kupione są w serii. Dzieci na całym świeci od wielu lat zakochane są w tej małej śwince i nie zanosi się, aby w najbliższym czasie miało być inaczej. Więc kto wie, być może książeczki Twojego dziecka będą w przyszłości książeczkami Twojego wnuka.

Tytuły

Książek ze świnką Peppą w roli głównej jest bardzo dużo. Możemy z pewnością odnaleźć ją w każdej sytuacji, która będzie nas interesowała, jako rodzica przedszkolaka. Przez wszystkie pory roku przejdźmy z Peppą oraz paczką jej przyjaciół.

– Dbam o przyjaciół

– Odwiedzamy chorego kolegę

– Jeździmy bezpiecznie

– Jestem na czas

– Umiem się opiekować

To książeczki, w których dowiadujemy się o bardzo ważnych sprawach dla każdego przedszkolaka lub dziecka niewiele starszego.

– Papuga Polly

– Sposób na czkawkę

– Roboty drogowe

– Pomyśl życzenie

– Bezludna wyspa

– Gdzie są kluczki

– Lekcja ceramiki

To tytuły, które pokazuję jedne z wielu przygód Świnki i jej przyjaciół oraz rodziny.

Już teraz zaszczep w swoim dziecku miłość do książek wraz ze Świnką Peppą.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *